Balkontegels, VvE of “afwerkingslaag” voor particulieren.

Tags: 

  • Dit onderwerp bevat 6 reacties, 2 deelnemers, en is laatst geüpdatet op juni 23, 20242:32 pm door .
7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)
  • Auteur
    Berichten
  • #117313
    RegelAlles
    Deelnemer

      Wij zijn een VvE van 3 appartementen.
      Splitsakte, Modelreglement 1973.
      We hebben een lijst ontvangen met items voor onderhoud aan de achtermuur (bakstenen, balkons…)
      Ik vraag mij af of het verwijderen van tegels, vervangen door beton, voor de VvE of iedere Eigenaar is.
      Artikel 10 van het Modelreglement zegt:
      “1. Iedere eigenaar of gebruiker is verplicht zijn privé gedeelte behoorlijk te onderhouden. Tot dat onderhoud behoort met name het schilder-, behang- en tegelwerk, de plafonds, de afwerklagen van
      vloeren en balkons, het stucwerk, het schoonhouden en ontstoppen van alle sanitair en leidingen, de reparatie en vervanging van hang- en sluitwerk aan deuren en ramen, …”

      Bedankt

      #117380
      DikOz
      Deelnemer

        Staat er jullie splitsingsreglement een opsomming van gemeenschappelijke delen en zaken? Wat staat daarin over de te onderhouden delen? En welke tegels gaat het over?
        Ik weet wel dat tegels op balkons voer vormen voor veel discussie als het over reglement 1992 gaat.

        #117503
        DikOz
        Deelnemer

          “We hebben een lijst ontvangen met items voor onderhoud aan de achtermuur”

          Van wie? Als dat de VVE is, gaat het vermoedelijk om gemeenschappelijke zaken en zijn de kosten voor de VVE. Als er slecht onderhoud of gevaar is o.i.d. kan de VVE zich met privé zaken inlaten en zijn de kosten voor de eigenaar. Wel toch eerst in het reglement kijken wat gemeenschappelijk is, lijkt mij.

          #117509
          RegelAlles
          Deelnemer

            De lijst is van één Aannemer, maar de Aannemer is de favoriet van ons VvE Beheerbedrijf.
            Ik ben de VvE, net als de andere 2 eigenaren.
            Ik verwees al naar ons Modelreglement, artikel 10, en in onze Splitingsakte staat niets specifieks (beide uit 1973).
            Ik was zes jaar lang ons Bestuurder geweest, dus heb alle artikelen enz. vele malen doorgenomen, maar ik ben op zoek naar een meer ervaren mening, aangezien ik ook als niet-objectief kan worden betwijfeld.

            #117510
            DikOz
            Deelnemer

              Sorry, ik ken 1973 niet. Staat daar geen opsomming in van zeken/gedeelten die gemeenschappelijk zijn? Art. 2?

              Zo te lezen hierboven, gaat art 10 over privé gedeelten. Maar, de aannemer maakte de lijst op verzoek van de beheerder begrijp ik. Dan zal die lijst toch voornamelijk over gemeenschappelijke zaken gaan, waarvan sommige best in art 10 kunnen terugkomen. Ofwel gemeenschappelijk, maar eigenaar zorgt voor het onderhoud. En dat geeft dan een antwoord op je vraag.
              Of doet jullie beheerder ook onderhoud voor privé gedeelten?

              • Deze reactie is gewijzigd 3 weken, 2 dagen geleden door .
              #117512
              RegelAlles
              Deelnemer

                Het goedkeuren van zaken door de VvE-beheerder zal ik niet zomaar zomaar accepteren, zeker omdat de VvE-beheerder zich meer zorgen lijkt te maken over het belang van de Aannemer.
                Uw vragen zijn mijn vragen, over de vraag of de tegels van de vloeren van de balkons in artikel 2 of artikel 10 staan. Zijn dit in artikel 10 de zogenaamde “afwerklaag”, of niet?

                De 2 eigenaren van de balkons wonen er niet. Het zijn beleggingspanden. De balkons zijn al meer dan 20 jaar niet onderhouden.
                Ik woon/eigenaar op de begane grond en merk dat ik nu moet betalen voor veel verwaarlozing… als het binnen de wet is dat ik betaal, het zij zo… maar ik denk dat het de moeite waard is om het te controleren.

                Bedankt en fijn weekend

                #117513
                DikOz
                Deelnemer

                  Blijkbaar ben ik niet duidelijk genoeg. De vraag voor wiens rekening onderhoud aan die opgesomde zaken als achtermuur en tegels zijn, kan niet beantwoord worden als niet bekend is of ze gemeenschappelijk zijn of niet. En pas daarna gaat artikel 10 een rol spelen. (volgens mij)

                7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)
                • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.