Persoonscertificaat VvE-beheer

  • Dit onderwerp bevat 11 reacties, 4 deelnemers, en is laatst geüpdatet op Geen antwoorden door .
12 berichten aan het bekijken - 1 tot 12 (van in totaal 12)
  • Auteur
    Berichten
  • #3851
    Nederlandvve.nl
    Sleutelbeheerder

    Iemand wellicht meer informatie hierover?:

    Persoonscertificering VvE Beheer opgeheven?

    #3852
    Joost H.
    Deelnemer

    Nope… Geen idee. Ook nog geen gecertificeerde beheerder tegengekomen. Wellicht inderdaad opgeheven? Zou zonde zijn van een mooi initiatief…

    #3854
    Rob
    Deelnemer

    Ik heb ook geen idee, maar het zou mij op zich niet verbazen eerlijk gezegd.
    Wel vond ik nog deze link van het examenburo SVMNIVO , welke de examinering voor het PCVB afneemt.
    Wanneer je dan verder gaat via de link ‘ga naar het register‘ is daar te lezen:
    “... Alleen geregistreerden die exact voldoen aan de zoekterm worden getoond.
    Dat kan je dus niet echt zoeken meer noemen, wanneer de zoekterm exact moet voldoen!
    Ook daar dus geen enkel resultaat !
     

    #3863
    Bob
    Deelnemer

    Voor wie behoefte heeft om even tegen betaling de status-quo op te vragen bij de KvK de volgende link:
    https://www.kvk.nl/orderstraat/product-kiezen/?kvknummer=59296771
    Met vriendelijke groet, Bob.

    #3866
    Bob
    Deelnemer

    Of even één van de vermoedelijke bestuurders even rechtstreeks contacteren. Zij zijn direct te bereiken via LinkedIn en andere media. Zie ook de eigen sites die mailadressen geven.
    http://www.pcvb.nl/over-ons/bestuur
    Happy hunting, Bob.

    #3867
    William
    Deelnemer

    Kennelijk loopt de certificering wel, iemand heeft een reactie op het artikel geplaatst.

    #3868
    Bob
    Deelnemer

    Naar mijn overtuiging zie ik hier een innige samenwerking tussen twee stichtingen, te weten de Stichting PCVB en de Stichting Vakexamen Makelaardij.
    De Stichting PCVB kennen we, en de tweede stichting (SVM) is een zuivere examenorganisatie (aldus hun eigen site). Wanneer men het examen met goed gevolg heeft doorstaan mag men zichzelf PCVB-gecertificeerd VvE-beheerder noemen (aldus het door SVM opgestelde reglement).
    Helaas zie ik geen onafhankelijke controle op de kwaliteit van de gecertificeerde beheerder. Bij SKW bestaan twee BeoordelingsRichtlijnen (BRL’n), maar de derde (die van PCVB) is nog niet goedgekeurd. Ik vraag me daarmee af hoe de kwaliteit (onafhankelijk ! ) is geborgd.
    Welhaast vanzelfsprekend groeien de mooiste bomen altijd het langzaamst.
    Wat mij betreft ligt hier een mooie kans voor de Stichting PCVB en met name haar bestuurders om even duidelijk aan te geven hoe de vlag er nu daadwerkelijk bijstaat!
    Ik zie wel mensen die een “titel” mogen voeren, maar zeker nog geen onafhankelijke toetsing/controle.
    Met vriendelijke groet, Bob.

    #3870
    Joost H.
    Deelnemer

    Artikel op Nederlandvve.nl is dus wel terecht. De status quo van PCVB en de persoonscertificaten is uiterst vaag. Geheimzinnig bijna. En dan te bedenken dat mails (volgens het artikel) niet worden beantwoord… Het zal mij benieuwen. PCVB, VvE Belang en andere betrokkenen, bestuurders: laat u horen!
    Als gezegd: een mooi initiatief, dus ik ben (persoonlijk) met name benieuwd hoe de vlag erbij hangt.
     

    #3871
    Joost H.
    Deelnemer

    Voor wie behoefte heeft om even tegen betaling de status-quo op te vragen bij de KvK de volgende link: https://www.kvk.nl/orderstraat/product-kiezen/?kvknummer=59296771 Met vriendelijke groet, Bob.

    Voor wat ik heb gezien zijn ze nog gewoon ingeschreven in het handelsregister… Blijkbaar loopt de certificering dus ook (zie comment onder artikel). Maar wie, wat, waar en hoe(veel) is onbekend. Ook waaraan wordt getoetst (BRL) is onduidelijk.

    #3873
    Bob
    Deelnemer

    Om het allemaal nog wat mooier te maken.
    Op deze site http://www.pcvb.nl/certificering van de Stichting PCVB vindt u de volgende tekst (vet geschreven door ondergetekende):
    Quote
    POSTITIONERING
    Stichting Persoonscertificering VvE beheer is een toezichthoudend orgaan. De Stichting houdt zich uitsluitend bezig met het toetsen van de vakbekwaamheid van personen en alles wat daarmee samenhangt. Stichting Persoonscertificering VvE beheer zal zich nimmer opwerpen als opleidingsinstituut of uitgever van leermiddelen. In onze visie kan vakbekwaamheid slechts objectief worden vastgesteld als de verantwoordelijkheid daartoe berust bij een persoon of instantie die niet verantwoordelijk is voor de voorafgaande opleiding en geen belang heeft bij het door kandidaten te behalen resultaat.
    Unquote
    In het submenu van voornoemde pagina http://www.pcvb.nl/certificering/certificatie-eisen treft men het normdocument persoonscertificering.
    Leest dit document en huivert! Op dit document is wat mij betreft wel wat aan te merken (eufemisme).
    Op beide hierboven aangegeven webpagina’s wordt wel verwezen naar SKW als toezichthouder, en daar staat de BRL waar het allemaal om draait al bijna 2 jaar in concept.
    Houdt SKW toezicht, of is PCVB normsteller en (conform eigen zeggen) ook toezichthouder?
    Gebeurt er bij SKW nog wel iets met het eerdergenoemde concept van de BRL?
    Op het eerste gezicht ziet het er allemaal wel leuk uit, maar er zijn nog wel de nodige vragen en bedenkingen bij mij.
    Vriendelijke groet, Bob

    #7957
    Rob
    Deelnemer

    Bijna twee jaar na update 5 van het artikel over persoonscertificering kunnen we inmiddels toch wel stellen dat de persoonscertificering VvE beheer een stille dood gestorven is, of niet ?
    Het register van stichting persoonscertificering VvE beheer blijft in ieder geval angstvallig leeg !

    #7958
    William
    Deelnemer

    Ik hoor er verder ook nooit meer iets over, zelf heb ik er ook geen behoefte aan eerlijk gezegd.

12 berichten aan het bekijken - 1 tot 12 (van in totaal 12)
  • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.