Stemverhouding goedkeuring jaarrekening

  • Dit onderwerp bevat 4 reacties, 4 deelnemers, en is laatst ge├╝pdatet op Geen reacties door .
5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • #7213
    Nederlandvve.nl
    Sleutelbeheerder

    Met welke stemverhouding kan de jaarrekening worden goedgekeurd? Ik bedoel met deze vraag of een meerderheid van stemmen voldoende is of dat er een gekwalificeerde meerderheid van stemmen nodig is. Dus is 2/3 noodzakelijk of is de helft + 1 voldoende?

    De kcc adviseert decharge te verlenen.

    Gerard

    #7214
    Marnix
    Bijdrager

    Dat ligt eraan wat er in de splitsingsakte staat. Op welk modelreglement is de akte gebaseerd? In vrijwel alle gevallen geldt de helft +1.

    #7215
    Gerard
    Bijdrager

    Modelreglement 1992. In AvS staat het niet expliciet benoemd.

    #7216
    Nederlandvve.nl
    Sleutelbeheerder

    Beste Gerard,
    Zie art. 37, lid 1 van het Modelreglement 1992.
    Voor het goedkeuren van de jaarrekening is dus een volstrekte meerderheid ( de helft plus 1 ) van de uitgebrachte stemmen vereist.
    Met vriendelijke groet,
    Carla.

    #7217
    Bob
    Bijdrager

    Volstrekte meerderheid is niet altijd de helft plus 1.
    Even aantal uitgebrachte/uit te brengen stemmen: voorbeeld 20 stemmen, helft is 10, plus 1 maakt 11. Meerderheid 11 tegen 9. Klopt.
    Oneven aantal uitgebrachte/uit te brengen stemmen: voorbeeld 21 stemmen, helft 10,5, plus 1 maakt 11,5 dus 12 omdat halve stemmen niet bestaan. Kan dus verwarring opleveren want 11 tegen 10 is al een volstrekte meerderheid.
    Gebruik liever gewoon de kreet “volstrekte meerderheid”. Bij gelijk aantal stemmen is sprake van stakende stemmen, en is geen volstrekte meerderheid bereikt.
    Vriendelijke groet, Bob.

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.