Termijn bijeenroepen vergadering

  • Dit onderwerp bevat 7 reacties, 4 deelnemers, en is laatst geüpdatet op Geen reacties door .
8 berichten aan het bekijken - 1 tot 8 (van in totaal 8)
  • Auteur
    Berichten
  • #6326
    Nederlandvve.nl
    Sleutelbeheerder

    Hallo allen,

    Ik ben nieuw in vve-land en zal binnenkort (indien gekozen) in het bestuur plaatsnemen. Ik heb mij al gelaafd aan alle documentatie die er voorhanden is.

    Wat mij niet duidelijk is, is het volgende:

    In het MR1992 art 34 lid 8 staat o.a. :

    De oproeping ter vergadering vindt plaats met een termijn van tenminste vijftien dagen – de dag van oproeping en van vergadering daaronder niet medegerekend

    In ons Huishoudelijk Reglement is als volgt opgenomen:

    De data van de ALV’s dienen 6 weken van te voren bekend te zijn; de uitnodigingen (incl. stukken) moeten minimaal 2 weken vooraf aan de leden te worden verzonden.

    Omdat juridisch gezien het MR boven het HR staat, maar in het MR over “tenminste” wordt gesproken, mag ik dan concluderen dat de termijn die in het HR wordt genoemd leidend is?

    Alvast dank voor de reacties,

    Harry

    #6327
    William
    Bijdrager

    Hoi Harry,
    de akte is altijd leidend. Hetgeen in jullie HHR is opgenomen is overbodig zou ik zeggen 🙂

    #6330
    Nederlandvve.nl
    Sleutelbeheerder

    Beste Harry,
    Wat goed dat je je al aan het laven bent. 😉 Volg de regels uit het M.R. dan zit je goed. Het klopt helemaal wat je zegt en wat William bevestigd….het M.R. gaat boven hetgeen geschreven wordt/is in het H.H.R. Eventuele wijziging/toevoegingen op het M.R. kan je vinden in de Splitsingsakte.
    Veel succes en plezier met je bestuurswerk.
    Met vriendelijke groet,
    Carla.

    #6331
    Bob
    Bijdrager

    Hi Harry,
    Het ligt even anders dan hierboven wordt geschreven. De bepaling in het HHR is zeker niet overbodig.
    Het door jou aangehaalde artikel 33 lid 8 bepaalt dat de oproeping ter vergadering moet worden gedaan met een termijn van tenminste 15 dagen.
    In het HHR zie je een minder strikte termijn van minimaal 2 weken (dus 14 dagen).
    Alleen al met dit gegeven is dat deel van de bepaling in het HHR nietig vanwege strijd met het MR1992.
    Het bestuur moet gewoon voldoen aan de termijn als gesteld in het MR1992 artikel 33 lid 8.
    Verder leert artikel 33 lid 8 dat er slechts agendapunten, een tijd en een plaats bekend moeten worden gesteld. Dit is de minimum eis.
    Het HHR daarentegen bepaalt dat niet alleen de agendapunten bij de uitnodiging moeten zitten, maar ook de stukken, en dat is meer dan alleen maar een agenda. Voorts bepaalt het HHR dat de datum van de vergaderingen al 6 weken vóór de vergadering bekend moeten zijn.
    Met dat alles moet het bestuur, ingevolge het HHR, meer doen dan het MR1992 voorschrijft.
    Dit deel van het HHR moet je daarmee zien als een instructie aan het bestuur als in MR1992 artikel 44 lid 1.d.
    Hiermee is het HHR aanvullend en (buiten de nietige opmerking) voor het bestuur dwingende regelgeving die door het bestuur moet worden gevolgd, en zeker niet overbodig.
    Veel succes met het bestuurswerk, vriendelijke groet, Bob.

    #6333
    Harry
    Bijdrager

    William, Carla,
    Dank voor de snelle antwoorden. Ik twijfel nog enigszins.
    Een HR is een aanvulling op het MR. In het MR staat “minimaal” 14 dagen, niet “maximaal” of “exact” of iets dergelijks. Zou dan toch niet de aanvullende tekst van het HR gerespecteerd moeten worden omdat in dit geval de minimaal 14 dagen verder gespecificeerd wordt?
    Ik vraag dit specifiek omdat er nogal wat aan de hand is binnen onze vve en wij als nieuw beoogd bestuur niet geconfronteerd willen worden met eigenaren die, op basis van te korte oproeptermijnen, eventuele besluiten betwisten.
    De situatie is nu zo dat er een belangrijke beslissing dient te worden genomen in een (overigens extra) vergadering, die zo snel mogelijk maar binnen de regels uitgeschreven moet worden. In dat kader is het mij ook nog niet geheel duidelijk of alleen een de jaarlijkse vergadering ALV wordt genoemd of dat dit ook voor tussentijdse door het bestuur belegde vergaderingen geldt (waarbij dan wellicht weer andere termijnen gelden).
    Alvast en nogmaals dank voor het meedenken 🙂
    N.B. Deze reactie geplaats voordat ik het antwoord van Bob gelezen had.

    #6334
    Bob
    Bijdrager

    Hi Harry,
    Het HHR geldt in casu generiek voor alle vergaderingen van de VvE.
    Vriendelijke groet, Bob.

    #6336
    Harry
    Bijdrager

    Bob,
    Dank voor de reacties, we gaan ermee aan de slag!
    Groeten, Harry

    #6337
    Bob
    Bijdrager

    Graag gedaan, veel succes!

8 berichten aan het bekijken - 1 tot 8 (van in totaal 8)
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.