Ondertekenen gebruikersvergunning

  • Dit onderwerp bevat 4 reacties, 3 deelnemers, en is laatst ge├╝pdatet op april 20, 20152:42 pm door .
5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • #708
    Het Galjoen
    Deelnemer

      Kun je van een eigenaar van een appartement eisen dat hij de huurder van zijn appartement alsnog de gebruikersverklaring laat ondertekenen terwijl deze huurder er al een tijd woont?
      In het Modelreglement bij splitsing in appartementsrechten 1992 staat in artikel 24 dat een gebruikersverklaring verplicht is.
      Het bestuur heeft hier nooit bij stil gestaan, dus zijn er geen verklaringen van huurders.

      #712
      Rob
      Deelnemer

        Je geeft in je mail al direct het antwoord met de verwijzing naar artikel 24.
        Lees ook art. 26 van hetzelfde modelreglement.

        #719
        Helene
        Deelnemer

          In ons appartementencomplex zijn diverse appartementen onderverhuurd.
          Tijdens de vergadering heb ik gevraagd om in de toekomst in het jaarverslag van het bestuur te vermelden hoeveel en welke appartementen er zijn onderverhuurd en of hier gebruikersverklaringen voor zijn ondertekend.
          Dit in verband met de mogelijke risico’s voor de VvE.
          Antwoord van de (skw gecertificeerde) beheerder:
          Het is voor de VvE juist voordeliger als er geen gebruikersverklaring is ondertekend.
          Het bestuur vindt dit allemaal te moeilijk en wil hier geen energie in steken. “Als de leden en/of de onderhuurders dit niet willen of dit niet melden bij het bestuur houdt het op. Wij kunnen niemand dwingen”
          Lijkt mij een beetje kort door de bocht. Het reglement is hier toch duidelijk in en geeft voldoende handvatten hier actie op te ondernemen.

          #720
          Rob
          Deelnemer

            Hoezo wil het bestuur daar geen energie in steken?
            Daar zijn zij zelfs toe verplicht.
            MR1992 art. 29
            1. Bij overtreding of niet-nakoming van een der bepalingen van de wet, van het reglement of van het eventuele huishoudelijk reglement, hetzij door een eigenaar, hetzij door een gebruiker, zal het bestuur de betrokkene een schriftelijke waarschuwing doen toekomen bij aangetekende brief en hem wijzen op de overtreding of niet-nakoming.
            En wat zou dan het voordeel voor de VvE volgens de beheerder eigenlijk zijn?
            Dat een rechter het belang van een dergelijke verklaring wel erkent is te lezen op http://www.rijssenbeek.nl/bestanden/files/Nieuwsbrief%202011_03.pdf

            #721
            Helene
            Deelnemer

              Bedankt voor je reactie, Rob.
              Het bestuur is van mening dat regels er niet zo toe doen. “Pas als het mis gaat is het tijd om op de regels terug te vallen.” Verder hebben zij geen zin om “politieagentje” te spelen. En ja, als de bestuursleden zelf dan ook nog regelmatig de reglementen overtreden…..
              Wat het voordeel volgens de beheerder voor de VvE zou kunnen zijn is mij niet bekend. Daar heef hij geen uitleg over gegeven.
              Verwijzen naar de reglementen (regels zijn alleen maar lastig!) en uitspraken van rechters heeft totaal geen zin. Men doet maar wat.

            5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
            • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.