Welk wetboek is geldig voor een akte uit 1958?

Tags: ,

  • Dit onderwerp bevat 3 reacties, 3 deelnemers, en is laatst geüpdatet op Geen reacties door .
4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)
  • Auteur
    Berichten
  • #11999
    Nederlandvve.nl
    Sleutelbeheerder

    Er is in onze VvE discussie geweest over aanpassen van onze akte aangezien het een akte uit 1958 betreft (op een typemachine geschreven, modelregelement 1957 :)). Een van de leden wilde hieraan niet meewerken en kwam met artikel 638s uit het wetboek van 1952. Daarin staat volgens dit lid (die het wetboek denk ik nog in de kast heeft staan) dat een unaniem besluit nodig is voor het wijzigen van de akte.

    Is het inderdaad zo dat het wetboek uit die tijd nog altijd geldig is voor onze akte? Of is het laatste wetboek met vervangende artikelen relevant?

    #12000
    DikOz
    Bijdrager

    Het huidige wetboek is geldig. Zie https://wetten.overheid.nl/BWBR0005288/2018-09-19. Hoewel er handiger sites zijn, vindt ik deze het meest up to date.
    Als het echt maar om 1 persoon gaat kan je naar de kantonrechter gaan stappen om toestemming te verkrijgen. Verder zijn er situaties waarin de akte gewijzigd moet worden, zie https://www.rijssenbeek.nl/bevel-tot-wijziging-van-de-splitsingsakte/   Daar staat ook dat er 4/5 meerderheid nodig is, dus geen unanimiteit.

    #12001
    Bob
    Bijdrager

    Zie HIER
    Het advies hierboven zet je op het verkeerde been. Je hoeft niet naar de rechter als de VvE kan voldoen aan artikel 139 lid 2. Zie link.
    Met medewerking van bestuur en 80% van de stemmen ben je klaar, en dan ligt een eventueel procesinitiatief bij degene die tegenwerkt.

    #12002
    Bob
    Bijdrager

    En pas indien het niet kan conform artikel 139 lid 2 volgt het “spel” conform artikel 140 e.v.

4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.