Rente / rendement reserve VVE

  • Dit onderwerp bevat 4 reacties, 4 deelnemers, en is laatst geüpdatet op Geen antwoorden door .
5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • #7170
    Nederlandvve.nl
    Sleutelbeheerder

    Binnen veel (actieve) VVE’s is een aanzienlijke som geld in kas, lees tienduizenden en meer.

    Helaas staat bij mijn/onze VVE al jaren lang het vermogen niks te doen op een betaal rekening / groot bank spaarrekening.

    Banken waar je iets aantrekkelijker rente krijgt (o.a. Knab) staan verenigingen niet toe bij zakelijke rekeningen en/of accepteren al helemaal geen zakelijke rekeningen.

    Wat zijn de mogelijjkheden om toch nog een beetje rendement te halen op onze reserve?

    En/of Hoe gaat jou VVE om met de reserveringen?

    #7172
    johbwol
    Deelnemer

    Afhankelijk van de periode die de MJOP bestrijkt en de hoohte van de reserverong kan het risiconiveau van de belegging gekozen worden. Er kan zelfs gedacht worden aan een belegging in aandelen.

    #7173
    namliam
    Deelnemer

    Het MOP loopt nu tot 2040 met een grote uitgave in 2027 welke dan ongeveer 90% van de reservering zal verbruiken.
    Ik snap dat je eventueel een ETF of zelfs individuele aandelen zou kunnen aanschaffen, echter in mijn VVE is een Deposito al een “moeilijk woord” laat staan als ik ga beginnen over ETF of (staats) obligatie.
    Daarom ben ik meer op zoek naar een (simpele) vorm van een bank rekening o.i.d.

    #7174
    William
    Deelnemer

    Het staat de VvE vrij om bepaalde beleggingen te doen, lees hiervoor je splitsingsakte. Ik zou dit persoonlijk nooit en dan ook nooit doen. De reservegelden zijn niet voor niets zo hoog, je zult de reserve moeten kunnen gebruiken op het moment dat dit nodig is.

    #34985
    monaster
    Deelnemer

    Bij ons staat het volgende in de splitsingsakte over beleggen:
    “De vergadering zal kunnen besluiten tot beleggen
    van de geldmiddelen van het reservefonds, welke  beslissing echter niet
    anders zal mogen geschieden dan op de wijze als aangegeven in de Wet
    van acht december negentienhonderd achtenentachtig, (houdende
    ondermeer intrekking van de Beleggingswet) juncto artikel L15, eerste —
    l id van de Algemene Burgerlijke Pensioenwet.”
    Kan iemand me vertellen wat daar in staat en waar ik dat kan vinden.

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.